FAČKOV 22. 10. 2014

Dne 22. 10. 2014 se žáci IV. a V. třídy naší školy zúčastnili vzdělávacího programu s názvem ,,Nepoznané bohatství“, jehož cílem bylo seznámení se základními rostlinami a živočichy, kteří žijí v místním regionu. Tento program se konal v rámci mezinárodního projektu ,,Enviroškoly – pomáháme chrániť prírodu“. Partnerskou školou pro daný projekt po celou dobu konání je ZŠ Fačkov na Slovensku. Ačkoliv počasí tento den nebylo příliš přívětivé pro pobyt venku, přesto byl pro žáky přichystán poutavý a zajímavý program, ve kterém se žáci dozvěděli zajímavosti o okolní přírodě Rajecké Doliny nebo o místních léčivých rostlinách a některých typických zvířatech. Dále si mezi sebou děti zasoutěžili ve vědomostní soutěži a na závěr si vyrobili upomínkové předměty. Navíc žáci poznali nové kamarády a rovněž mohli slyšet v dnešní době pro některé děti již „cizí jazyk“ slovenštinu.

FOTO, více ZDE                                                                                 Mgr. Přemysl Janeček

logo_proj_Fackov