BAREVNÝ DEN

Červená – aneb „První barevný den“

Plískanice, mlha, déšť… Proč tyto šedivé podzimní dny nerozzářit třeba červenou barvou? Nápad se všem zamlouval, a tak jsme se do toho s nadšením v pondělí 16. listopadu pustili.

Před samotným červeným dnem byly děti motivovány, aby přišly v určený den oblečeny v červené barvě. Společně jsme se zamysleli nad „červenou“ svačinou, která by měla obsahovat alespoň něco zdravého a červeného (paprika, rajče, ředkvička, jablko apod.). V rámci červeného dne probíhala ve třídách standardní výuka, která byla doplněna o některé úkoly a činnosti zaměřené na červenou barvu. Po velké přestávce jsme se všichni sešli v tělocvičně, kde za tónů známých skladeb proběhla módní přehlídka, při které děti mohly ukázat svou šikovnost a píli (básničky, písničky, scénky, vtipy apod.). Porota byla složená z řad pracovníků školy a rozhodně to neměla lehké. Nakonec byly vyhodnoceny vždy dva nejlepší modely z každé třídy.

A jaký bude další společný barevný den – modrý, žlutý či růžový? No… to sice ještě nevíme, ale jedno je jisté – určitě bude perfektní a my všichni si ho náležitě užijeme!

FOTO                                                                                                        Mgr. Ivana Dědková