DEN S MYSLIVCI

V pátek 15. dubna 2016 proběhla v naší škole akce Čisté Pozlovice – jarní úklid přírody (Den s myslivci), a to ve spolupráci s MS Komonec a Městysem Pozlovice. Cílem bylo provést úklid všech věcí, které do přírody nepatří.
Žáci byli rozděleni po třídách do pěti skupin, a po krátké přednášce o zvířatech, která bychom mohli cestou potkat, jsme se vydali za svým cílem. Každou skupinu vedl jeden z místních myslivců po předem vytyčené trase v okolí Pozlovic.
První, druhá a třetí třída zakončila svou trasu na střelnici MS v Hlinném. Čtvrtá a pátá třída měla ukončení u altánku v Záchrastí pod Vegou. Součástí dopoledne byly také soutěže pro děti.
Děti soutěžily ve střelbě ze vzduchovky, v poznávání stromů a zvířat a v pohybových aktivitách. Nakonec jsme si všichni u táborového ohně opekli výborný špekáček a spokojeni jsme se vydali zpět do školy. Náš velký dík za přípravu a spolupráci patří členům Mysliveckého spolku Komonec a  Městysu Pozlovice.
K dobré náladě nám všem přispělo i krásné počasí a my se již těšíme na příští ročník.