DEN STROMŮ

strom
Ve čtvrtek 20. října 2016 oslavíme Den stromů. Je to svátek, který se slaví po celém světě od poloviny 19. století. Ve škole bude během dne probíhat tematicky zaměřená výuka a odpoledne si v rámci školní družiny žáci zasadí ovocné stromy. Samotné sázení stromů začne v 14:00 u altánu u hotelu Vega. Tento odpolední program je spoluorganizován s místním Mysliveckým sdružením Komonec a s městysem Pozlovice. Po samotném vysázení ovocných stromů proběhne opékání špekáčků. Akce je určena pro širokou veřejnost a zúčastnit se jí můžou i děti, které nenavštěvují školní družinu a samozřejmě rodiče, prarodiče, strýčkové, tety,… Občerstvení pro děti je zajištěno (špekáčky, čaj,…). V případě velmi nepříznivého počasí se akce přesune.

Náhradní termín sázení stromů je 25. října 2016. V případě nepříznivého počasí v náhradním termínu bude akce zrušena.