SPOLUPRÁCE S FRANCOUZSKOU ŠKOLOU

16

Napsat přání k Vánocům? A k tomu ještě anglicky? Pro žáky 4. a 5. třídy naší školy žádný problém. V rámci hodin angličtiny se v předvánočním čase pustili do výroby vlastních vánočních přáníček, které putovaly dětem do malého francouzského města s názvem Torteron. Každý z žáků znal jméno svého francouzského kamaráda, kterému přání k Vánocům posílal, a netrpělivě čekal na jeho odpověď. Vlastnoručně vyrobená přáníčka doplnily naše děti o krátká přání k Vánocům v angličtině – a  pro zajímavost francouzským dětem také v českém jazyce.

Během posledního týdne, kdy se děti už pomalu těšily na vánoční prázdniny, přišla do školy obálka plná přáníček z Francie. Odpovědi od francouzských dětí naše čtvrťáky a páťáky velmi potěšily a bylo vidět, že měli z této mezinárodní spolupráce s francouzskou školou velkou radost. Všem jim patří velká pochvala za jejich snahu při práci na tomto vánočním projektu.                                                                     FOTO