RECITAČNÍ SOUTĚŽ

55

Ve středu 22. 2. 2017 se uskutečnilo okrskové kolo recitační soutěže. Čtyři žáci vyrazili reprezentovat naši školu do Městské knihovny v Luhačovicích. Konkurence mezi recitátory byla opravdu velká. Soutěže se zúčastnily školy z okolí: Biskupice, Dolní Lhota, Hřivínův Újezd, Luhačovice, Pozlovice a Sehradice. Soutěžící byli rozděleni do mladší (2.- 3. třída) a starší (4.- 5. třída) kategorie.
V rámci I. kategorie bylo rozhodnutí poroty jednoznačné! Bezkonkurenčně nejlepší výkon podala a 1. místo získala žákyně 2. třídy Anna Marie Janíková, které se podařilo vyrecitovat postup do okresní recitační soutěže.
Díky své hravé a veselé básničce získal Dominik Rajznauer ze 3. třídy cenu diváků.
V II. skupině bylo mezi přednášejícími větší napětí, protože jejich výkony byly více vyrovnané. Naši zástupci se ale rozhodně nemají za co stydět! Jejich přednes byl velmi krásný. V této kategorii se za naši školu představil Filip Podloucký (4. třída) a Roman Skovajsa (5. třída).

Všem přednášejícím děkujeme za příkladnou reprezentaci školy. Aničce přejeme hodně štěstí v krajském kole!