ŠKOLNÍ VÝLET

Ve středu 7. 6. 2017 opět nastal den, na který se všechny děti ze školy těší celý rok- Školní výlet. Již od rána panovala výborná, veselá atmosféra, kterou nám potvrdili i řidiči autobusu, kteří sršili vtipem a úsměvem. Po dlouhé cestě jsme dorazili do Rožnova pod Radhoštěm. Hned na začátku jsme navštívili prodejnu se suvenýry, aby děti mohly potěšit své blízké drobnými dárečky. V úvodu nás rozdělili do skupin. Žáci 1. a 2. třídy se seznámili s tím, jak se děti z dřívějších časů učily počítat, číst a především psát. Každý si vyzkoušel psaní na tabulku rudkou a potom přímo na papír husím brkem. Pan „řídící“ ukázal, k čemu sloužila rákoska a jakými jinými způsoby byli žáci pokáráni.  Na závěr se všichni rozloučili pozdravem „S Pánem Bohem“. Vyrazili jsme do Valašské dědiny, kde pro nás byla připravena ukázka dětských her- házení fazolí, střelba lukem, hod do koše, chůdy…Uvnitř jednoho z domků si děti mohly vyrobit žabku, káču nebo jiné drobné hračky. Žáci 3., 4. a 5. třídy se vypravili do Mlýnské doliny, kde po přijetí panem mlynářem poznali, jak se připravovala mouka. Prohlédli si vozy, kterými lidé přepravovali, co potřebovali. V kovárně se mohli podívat na to, jakým způsobem se opracovává železo, než se z něj vyhotoví podkovy. Po zajímavém povídání paní průvodkyně a všech ostatních členů doliny, se vydali do Dřevěného městečka, kde nahlédli do kostela. Po vydařené prohlídce měly děti chvilku na rozchod po rožnovském náměstí. Spousta z nich si udělala radost nejen zmrzlinou, ale hlavně zakoupením různých hraček.
Protože nás provázelo příjemné počasí, všichni jsme si výlet patřičně užili a vrátili se v pořádku domů! FOTO