Káva v reklamě

V pondělí 23.10. jsme s dětmi ze školní družiny zavítali do Muzea luhačovického Zálesí,  kde jsme si prohlédli aktuální výstavu „Je libo dobrou kávu?“ a v rámci workshopu animované reklamy jsme také kávu v prostorách muzea oživili!  A protože dodržujeme pitný režim v jakémkoliv prostředí, tak pochopitelně jsme dětem nenabízeli kávu s kofeinem, ale velmi zdravou a v přítomné době žaludečních potíží zcela nezbytnou žaludovku!!!! Jde o žaludovou kávu, která byla starými Slovany ceněna nejen pro svou lahodnou chuť (dětem jsme ji ještě přisladili), ale také pro významné dietetické účinky, kterým se přisuzoval vliv na zklidnění a posílení žaludku, jater a sleziny. Dávno před příchodem kávy a čaje do Evropy byla žaludová káva populární hlavně u slovanských národů, o významu žaludů v lidské potravě už psali římští klasikové Ovidius a Vergilius a my jsme se originální ochutnávkou pěkně navnadili ke zdařilé týmové spolupráci. Děti se seznámily se základy animace a vytvořily vlastní reklamu a krátké filmy, na které se můžete podívat v přiložených souborech.