VÁNOČNÍ DÍLNIČKY V MUZEU

 

V pondělí  18.12. se děti ze školní družiny vypravily do Muzea luhačovického Zálesí na program, který byl tentokrát zaměřen na výrobu figurek ze sušeného ovoce. Dříve figurky děti dostávaly jako dárky od Mikuláše nebo od Ježíška pod stromeček, ovšem v dnešní době tato postavička poslouží jako zdravá svačinka. Děti se seznámily s tradiční výzdobou světniček před sto lety a také s významem obdarovávání. Se štědrostí je spojen především blížící se Štědrý den a tak se každý zúčastněný podělil o své tradiční zvyky, které dodržují ve sváteční dny ve svých rodinách. Jak se dětem povedly dárečky ze sušeného ovoce, můžete shlédnout na fotografiích – některé figurky totiž nestačily doputovat domů na sváteční stůl, ale skončily už během zpáteční cesty do školy v některých hladových bříškách. A to je dobré znamení, že sušené ovoce je přes stovky let nejsladší odměnou i dnes.