MIKULÁŠ

13Svatý Mikuláš je patronem námořníků a rybářů, ochráncem převozníků a hlavně dětí. Podle tradice doprovází Mikuláše anděl – jako symbol dobra, ale i čert, který je symbolem zla.
Jako každý rok, tak i letos zavítal do naší školy Mikuláš se svou družinou. Již od rána bylo na žácích znát, že to není jen další den ve škole. Nervozita dětí byla značná. Mikuláš, čerti i andělé si dali záležet na krásných maskách. Společně se činili a nezapomněli zanechat v jednotlivých třídách i malou nadílku. Děti byly statečné a čertů se bály jen ty, co trošku zlobí. Když ale slíbily, že už se polepší a budou poslouchat, dostaly odměnu i ony.
Zkrátka nepřišel ani místní obecní úřad a mateřská škola, na které Mikuláš také nezapomněl a poctil je svou návštěvou. Ani tam nedostali nic zadarmo a své hříchy museli vykoupit básničkou nebo písničkou.
Jsme rádi, že vše nakonec dobře dopadlo a budeme se těšit na další setkání zase za rok.