SPOLUPRÁCE ZŠ POZLOVICE

V letošním školním roce se v rámci výuky anglického jazyka zapojili žáci 4. a 5. ročníku do mezinárodní spolupráce s francouzskou školou nacházející se v malém městečku s názvem Tourteron ve Francii.
První společná komunikace proběhla před Vánocemi. Žáci naší i francouzské školy vlastnoručně vyrobili a adresně napsali svá vánoční přání v angličtině. Děti byly výměnou přáníček nadšeny, proto nebylo pochyb ve spolupráci pokračovat. Podruhé si děti vytvořily své vlastní obrázkové karty, ve kterých se blíže představily. Napsali, kolik jim je let, co rádi dělají ve svém volném čase, ale také například co rádi nemají…
Všichni se úkolu zhostili velmi dobře, pro všechny žáky bylo dopisování s francouzskými dětmi příjemnou a zajímavou zkušeností a jedním hlasem bylo rozhodnuto ve spolupráci určitě pokračovat!