VIDA! Brno a Planetárium Brno

Poslední říjnový den byl pro žáky 4. a 5. ročníku ve znamení vědy a techniky. Zúčastnili se totiž návštěvy science centra VIDA! V Brně. Jedná se o vědecký zábavní park s interaktivní expozicí, kde se žáci mohli dozvědět mnoho zajímavostí ze čtyř oblastí – Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Po prohlídce interaktivní expozice následovala krátká science show s jednoduchými fyzikálními pokusy, do kterých se několik odvážlivců z řad dětí nadšeně zapojilo.
Další zastávkou v Brně byla hvězdárna a planetárium, kde se děti zúčastnily výukového programu s názvem Země v pohybu. Na projekční ploše žáci se zájmem sledovali hvězdy, souhvězdí, oběh Země kolem Slunce nebo fáze Měsíce. Děti za tento den prožily mnoho nového a zajímavého a z výletu se vracely nadšené.